Jdi na obsah Jdi na menu

SK Jestřabí: Podzimní část sezóny 2018/2019

Hráči místního fotbalového klubu SK Jestřabí v soutěžním ročníku 2018/2019 účinkují ve IV. třídě okresní soutěže skupiny B. Naši borci jsou vítězové podzimní části soutěže s 21 body po devíti odehraných utkáních se skóre 40:21. Zvítězili v 7 zápasech a dvakrát odešli ze hřiště poraženi.

Naši borci všechny čtyři domácí utkání vyhráli. Smolinu porazili 4:1 (v poločase 3:1), Lipovou hokejově 5:3 (1:2), Loučku deklasovali 8:1 (6:1) a Lutoninu kontumačně 3:0. Venku zvítězili v Mysločovicích, kde prorazili B tým 5:3 (2:1), Mirošov 4:1 (1:0) a Tichov 4:2 (2:1). Naši hráči prohráli jen na půdě Horní Lhoty 2:3 (1:1) a na půdě B týmu Příluku, který je největším konkurentem jestřabského mužstva, neuvěřitelným výsledkem 7:5. Již v 17. minutě naši hráči prohrávali 4:0, o přestávce 5:1. V 62. minutě Příluky vedly již jen 5:4 a v 72. minutě 6:5. Poslední branka utkání padla v 73. minutě a stanovila tak konečný výsledek utkání na 7:5 pro domácí.

SK Jestřabí vede tabulku s 21 body před druhým celkem B týmem Příluku jen o skóre, třetí je Tichov s 18 body. Naše mužstvo vstřelilo 40 branek a má jednoznačně nejlepší ofenzívou soutěže s průměrem 4,4 vstřelenými brankami na zápas (druhé nejlepší mužstvo vsítilo o 10 branek méně, s 30 vstřelenými brankami jde o Lipovou). Náš tým obdržel v průběhu podzimu 21 branek, má tak sedmou nejlepší defenzívou soutěže s průměrem 2,3 obdrženými brankami na zápas.

Nejlepším střelcem SK Jestřabí a také celé soutěže je 36letý záložník Petr Svoboda s 12 brankami, útočník Roman Macků vstřelil 7 branek, záložník Tomáš Králík vsítil 6 gólů či Pavol Gabriš 3 branky. Petr Svoboda zaznamenal ve dvou utkáních hattrick, v domácím utkání s Lipovou a v Mysločovicích. Poslední zářijový den mohli diváci na domácím hřišti u Vláry dokonce vidět hned dva hattricky, Tomáše Králíka a Romana Macků proti týmu Loučky (8:1). Hráči SK Jestřabí obdrželi v průběhu podzimu 11 žlutých karet a jednu červenou.